facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Část silnice R46 opravena

01 Prosinec 2011 Tisk PDF

Olomouc, 30. listopadu 2011 - „Jsem ráda, že mohu společně s ministrem dopravy oznámit dokončení přestavby první ze sedmi mimoúrovňových křižovatek, které výrazně zlepší bezpečnost provozu mezi Olomoucí a Vyškovem,“ uvádí poslankyně Lenka Andrýsová v souvislosti s modernizací rychlostní silnice R46, která je jednou z priorit VV v Olomouckém kraji.

Kvůli havarijnímu stavu této komunikace, zejména středových svodidel a povrchu vozovky, zde byla v polovině srpna snížena maximální rychlost na 100 km/h. Ministerstvo dopravy již vyčlenilo 130 miliónů korun na výměnu středových svodidel. Plán prací počítá s dokončením výměny ke konci května 2012. Během roku příštího roku se počítá s vyčleněním dalších finančních prostředků v objemu 192 miliónů korun na rekonstrukci povrchu vozovky. Poté se řidiči dočkají toho, že se na tomto úseku opět zvýší maximální možná rychlost až na 130 km/h.

„Věřím, že tato opatření povedou ke kvalitnější a bezpečnější jízdě občanů Olomouckého kraje na cestě do Brna či Prahy,“ zmiňuje poslankyně Andrýsová a její slova potvrzuje i další poslankyně VV za Olomoucký region, Dagmar Navrátilová. „Na snížení rychlosti si stěžuje řada motoristů, nicméně díky ní zde došlo k poklesu nehodovosti o 75 %. Právě kvůli množství tragických nehod velmi vítám tuto první z bezpečnostních úprav na rychlostní komunikaci. A další opatření budou následovat v průběhu příštích dvou let,“ říká.

Opravy skončí v roce 2013, kdy se v rámci třetí etapy rekonstrukce počítá s opravou i části protihlukové zdi.

 

úsek R46 Vranovice-Kelčice

 
Joomla SEO powered by JoomSEF