facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Lenka Andrýsová: Na Lobkovický palác bychom měli mít předkupní právo

07 Červenec 2011 Tisk PDF

Odborná komise zahraničních věcí VV diskutovala o
aktuálním tématu prodeje Lobkovického paláce, kde sídlí německá ambasáda.

Německo, na rozdíl například od USA, Francie nebo Velké Británie sídlo svého zastupitelského úřadu dnes nevlastní a o koupi Lobkovického paláce má dlouhodobý zájem.„Možnost prodeje paláce připouštíme. S dalšími členy komise jsme posoudili, že nabídka lokality v Berlíně, kterou má získat Česká republika, je relevantní. Navrhujeme však, aby si zástupci české strany do smlouvy prosadili předkupní právo pro náš stát, kdyby německá strana tento palác chtěla někdy v budoucnosti prodat. Za úvahu by stálo i požadovat, že by při rekonstrukci měla respektovat názor našich památkářů,“ řekla poslankyně Lenka Andrýsová s tím, že Německo na oplátku české straně nabídlo pozemek pro stavbu nové budovy naší ambasády, a to v prestižní lokalitě, kde sídlí zastupitelské úřady mnoha zemí.


Poslankyně oslovila dopisem premiéra Petra Nečase a ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka kvůli opatřením ekonomické diplomacie. „Konkrétně chci vědět, jak se vyvíjí situace kolem institucí CzechTrade a CzechInvest, o jejichž možném spojení stále nepanuje domluva. Věřím, že toto téma otevřeme i na společné schůzi hospodářského a zahraničního výboru sněmovny, která se plánuje,“ uvažuje Lenka Andrýsová.

Kvůli evropským dotacím našim zemědělcům Lenka Andrýsová napsala i ministru Ivanu Fuksovi. „Pořád se slibuje našim zemědělcům vyrovnání podmínek s Evropskou unií, proto mě zajímá, co konkrétně v tom ministerstvo zemědělství dělá,“ dodává poslankyně VV.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF