facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Politické priority

14 Září 2010 Tisk PDF

Protikorupční opatření a zprůhlednění politiky: 

- novelizace zákona o střetu zájmů
- o veřejných zakázkách
- zavedení agenta provokatéra
- zákon o financování volebních kampaní
- zákon o lobbingu

Proč jsem se rozhodla vstoupit do politického života

"Politiku cítím jako osobní poslání. Vyrůstala jsem v rodině, ve které jsou lidé pro politiku velmi zapálení. Můj tatínek a sestřenice jsou starostové, další mí známí a rodinní příslušníci sedí v zastupitelstvech ve svých obcích. Toto okolí a neuspokojivá politická scéna mě motivují k další politické aktivitě.

Proč jsem své jméno spojila s VV

Věci veřejné mne oslovily tím, že kladou důraz na to, co chtějí občané. Dělají politiku zespodu, to znamená politiku, která vychází od lidí a zdravého selského rozumu, s tím, že se Věci veřejné opírají i o názor odborníků. Se stranou Věci veřejné souhlasím v tom, že je v politice naprosto klíčové dobře komunikovat s občany a rozvíjet u nás politickou kulturu a přímou demokracii.

Proč kandiduji právě za Olomoucký kraj

Z Olomoucka jsem a kolem sebe vnímám věci, které je třeba napravit a dělat lépe. Mluvím o zadlužení republiky, korupci v politice, dlouhých řešení soudních sporů, nevyhovujících silnicích, nebo nespravedlivých zemědělských dotacích. Proto mezi body, které budu prosazovat patří i to, aby deficitní rozpočet mohl být schválen pouze ústavní většinou (včetně Senátu). Chtěla bych také navrhnout legislativu ke zprůhlednění výběrových řízení a jejich výsledky pak prezentovat na internetu. Podpořím zákon o lobbingu.

Jak se lidé se mnou mohou spojit

Mým cílem je dělat politiku otevřenou a transparentní. Proto mi kdokoliv může napsat a klidně se můžeme domluvit i na osobním setkání. Můj telefon je 725 009 731 a e-mail je Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Chci, aby mě lidé znali nejen z obrázku, ale měli možnost se mne ptát na to, co si myslím, jakou představu o politice mám a na základě jakých argumentů se rozhoduji. Chci, aby se lidé měli na koho obrátit a aby se k nim jejich zástupce nepostavil zády.

Čím se hodlám v Poslanecké sněmovně ČR zabývat

V Poslanecké sněmovně se chci podrobně zabývat tématy přímé demokracie, bojem s korupcí, lobbingem, rozvojem komunikace s občany a zahraniční politikou."

 
Joomla SEO powered by JoomSEF