facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Ve sněmovně s paní poslankyní, již potřetí

09 Červenec 2013 Tisk PDF

Ve čtvrtek 4. července se uskutečnil již téměř tradiční den otevřených dveří v Poslanecké sněmovně, prohlídka významných prostor sněmovních paláců na Malé Straně komentovaná Lenkou Andrýsovou.

 Desítku návštěvníků nejprve čekala projekce krátkého filmu o vývoji parlamentarismu na českém území a o činnosti Poslanecké sněmovny v informačním středisku.

Poté následovala prohlídka prostor předsálí, hlavního jednacího sálu sněmovny, tiskového centra a dalších významných prostor sněmovního Thunovského paláce. Prohlídka byla spojena s odborným a přesto dokonale srozumitelným výkladem paní Evy Dostálové, pracovniceinformačního střediska, který doplňovala Lenka Andrýsová svými postřehy ze sněmovní praxe.

DSC 3689

Nejvíce času návštěvníci strávili v jednacím sále, kde byli seznámeni se zasedacím pořádkem, s organizací jednotlivých schůzí a hlasování, s jejich průběhem a mnoha dalšími zajímavými informacemi. V jednacím sále bylo také zodpovězeno nejvíce dotazů a rozběhla se diskuze, při níž si návštěvníci posedali na místa jednotlivých poslanců. Největší zájem byl z pochopitelných důvodů o křesla ministerská.

 Cestou z jednacího sálu si návštěvníci prohlédli reprezentativní část paláce, která slouží k přijímání významných, především zahraničních návštěv, prošli okolo kanceláře paní předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové a rozhlédli se po tiskovém centru, kde poslanci nejčastěji čelí zvídavým novinářům.

DSC 3726

Celá návštěva spolu s prohlídkou proběhly ve velmi uvolněné atmosféře, z velké části právě díky přítomnosti paní poslankyně, která po celou dobu vstřícně reagovala na všemožné dotazy a postřehy, kterých v souvislosti s aktuální vládní krizí bylo více, než dost. V diskuzích se tak pokračovalo ještě před východem z Poslanecké sněmovny. „Potěšilo mě, že dorazili i mladí lidé jako třeba 14tiletá Aneta, nebo 18tiletý Ondra, kteří mají obrovský zájem o politiku. Pokud budeme mít takových nadšených lidí v politice více, hned to půjde snáz. Taky jsem ráda, že jsem si promluvila s řadou lidí, kteří ještě nad politikou nezlomili hůl a kteří věří, že se politika dá dělat i slušně,“ okomentovala akci Lenka Andrýsová.

 DSC 3723

 

 
Joomla SEO powered by JoomSEF