facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

ZN: Hledáme investora do Prostějova

07 Červenec 2011 Tisk PDF

Poslankyně VV za Olomoucký kraj Lenka Andrýsová oslovuje potencionální investory, aby navázali na tradici kdysi slavného prostějovského Oděvního podniku. „ Náš kraj nabízí unikátní příležitost pro podnikatele v oděvním průmyslu. Obzvláště Prostějovsko nabízí řady šikovných švadlen a velmi dobrou infrastrukturu. Prostějov patří mezi nejlepší města v České republice pro podnikání,“ říká. 

Poslankyně VV Lenka Andrýsová oslovila řadu českých textilních firem i zahraniční obchodní komory, aby zvážily svůj kapitálový vstup do Olomouckého kraje. Vedl ji k tomu neúspěch Oděvního podniku Prostějov, který je od konce května opět v konkurzu. Společnost totiž už koncem loňského srpna ukončila sériovou výrobu. Po krachu této firmy přišla v regionu o práci řada zkušených švadlen a dalších kvalifikovaných lidí. „Lidé sice přišli s koncem kdysi slavného podniku o práci, nikoliv však o kvalifikaci. Navíc se tu další dále vzdělávají v odborných školách, které se specializují na výrobu oděvů a textilu. Na pracovištích, kde působil OP Prostějov, jsou ještě stále stroje, které by nejspíš šlo využít pro další výrobu,“dodává Lenka Andrýsová. 

„Investory kromě vysoké kvalifikace pracovníků může lákat i to, že průměrná mzda je na Olomoucku čtvrtá nejnižší z celé republiky a Podle statistik region přišel meziročně o tři tisícovky zaměstnanců. Potřebujeme někoho, kdo by do zdejší textilní výroby investoval,“vysvětluje poslankyně.

Podle Andrýsové jsou na Prostějovsku podmínky k podnikání v textilním nebo oděvním průmyslu unikátní. „Je tu volná pracovní síla, specializované textilní školy, velmi dobrá dopravní dostupnost a rozvinutá infrastruktura,“ shrnuje investiční příležitosti s tím, že ne náhodou Prostějov i v roce 2010 obhájil v soutěži Město pro byznys své prvenství v Olomouckém kraji a dosáhl třetí příčky v celorepublikovém měřítku.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF