facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Lenka Andrýsová s iniciativou ZrušmeZákon.cz v Ostravě

27 Listopad 2012 Tisk PDF

Tým ZrušmeZákon.cz navštívil v pondělí 26. listopadu Střední průmyslovou školu elektrotechniky a informatiky v Ostravě. Studenty 3. ročníků v rámci přednášky seznámil s problematikou byrokracie a legislativním procesem České republiky.


Přednáška se uskutečnila v prostorách zdejší auly a dorazilo si ji poslechnout přibližně pět desítek studentů. Po zahřívacím úvodu, kdy si studenti mohli ověřit své znalosti o byrokracii vyplněním krátkého dotazníku, uvedl člen týmu David Budai přítomné do souvislosti povídáním o přebujelosti české byrokracie. Na příkladu daňového přiznání a dalších formulářů jim například ukázal, jak složité je u nás zahájit podnikání.

Randy Novák následně krátce představil projekt ZrušmeZákon.cz a jeho cíle a plynule navázal soutěží o několik publikací. Podporovatelka projektu poslankyně Lenka Andrýsová v závěru přednášky studenty seznámila s procesem přijímání zákonů v České republice, a odpověděla na několik dotazů ohledně poslanecké práce a fungování Poslanecké sněmovny.

ostrava_4

Paní učitelka Denisa Chudějová, která přenášku hodnotila velmi pozitivně, v následném rozhovoru přiznala, že studenti technických škol většinou nemají o české legislativě a politice dostatečné znalosti. „Oni vám vypočítají kdejaký matematický vzoreček, ale ptát se jich, kdo u nás může navrhovat zákony, to je vždycky problém,“ vysvětlila s tím, že v jedné hodině občanské nauky týdně toho příliš mnoho probrat nestihne. 

 
Joomla SEO powered by JoomSEF