facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Sněmovní web je jiný. I díky Lence Andrýsové

30 Květen 2012 Tisk PDF

Webové stránky Poslanecké sněmovny mají novou strukturu i grafiku. Na počátku jejich proměny byla iniciativa poslankyně Lenky Andrýsové. Před více než rokem se totiž sešla s vedoucím Kanceláře dolní komory Parlamentu Petrem Kynštetrem, aby s ním hovořila o nápadu modernizovat sněmovní web.

 

Díky vstřícnosti a otevřenosti pana Kancléře vznikla Redakční rada, která provedla audit stávajícího webu a podílela se na realizaci nové webové struktury a grafiky. „Prvotním impulsem k oslovení Kancléře pro mě byly podněty od spousty převážně mladších lidí, kteří se aktivně zajímají o politiku a velmi rádi by se dostávali k informacím o dění v Poslanecké sněmovně. Většinu z nich však nepřehlednost starých webových stránek odrazovala,“ vysvětluje Andrýsová.

Požadovaná data sice na stránkách dostupná byla, nicméně propracovat se k nim vyžadovalo značné úsilí a notnou dávku trpělivosti, což v době vysokorychlostního internetu bezesporu není vizitka, kterou by se jeden z nejvyšších ústavních orgánů v zemi mohl chlubit.

Na základě nově navržené webové struktury bylo pro změnu vzhledu nadefinováno množství vzorových šablon podle toho, co typově odlišného se na stránce objevuje. Zároveň vzniklo poměrně mnoho nových doprovodných a vysvětlujících textů, které jsou umístěny na nových stránkách a lépe informují návštěvníky webu o průběhu legislativního procesu a dění v dolní komoře.

„Jsem ráda, že se po více než půl roce intenzivní práce podařilo vytvořit nové uživatelsky přívětivější webové stránky, které jsou v souladu s dnešními trendy a nemají čistě reprezentativní funkci. Prioritou je nyní jejich obsahová a informativní stránka. Věřím proto, že současný počet návštěv, čítající v průměru 100 000 přihlášení denně, naroste a přispějeme tak k vyššímu zájmu občanů o politiku a lepší komunikaci ze strany zákonodárného sboru,“ dodává poslankyně.

Své vlastní webové stránky má nyní i Knihovna Poslanecké sněmovny, kde je možné využít například její online katalog a repozitář. Je veřejně přístupná každý všední den a jsou zde mimo jiné k dispozici i výroční zprávy o činnosti politických stran.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF