facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Investor může do Jeseníku přinést až 1300 míst

Tisk PDF

Jeseník – V první fázi pět set, celkově až třináct stovek pracovních míst by mohl na Jesenicko přinést nový investor, který se zajímá se o průmyslovou zónu v Jeseníku. Ta je jednou z lokalit, z nichž si společnost vybírá vhodné místo pro stavbu nového závodu.O potenciálním investorovi se na Jesenicku živě diskutuje od poloviny února. Deníku se podařilo pražskou společnost FTC Group podařilo kontaktovat přímo.


„Naším dá se říci pravidlem je mediálně se k ničemu nevyjadřovat do doby konečného výběru místa projektu. I přes výše uvedené můžeme potvrdit, že zvažujeme investici v průmyslové zóně Jeseník," sdělil místopředseda představenstva společnosti FTC Group Ctirad Stejskal. Doplnil, že to není jediná lokalita, o které firma v souvislosti se stavbou závodu uvažuje.

Společnost se o Jeseník zajímá z logistických důvodů i kvůli jisté návaznosti na původní textilní průmysl v regionu. Závod má být totiž zaměřený na výrobu textilních průmyslových obalů na sypké hmoty. Pokud by se společnost rozhodla závod v Jeseníku vybudovat, v jakém časovém horizontu by to přicházelo v úvahu? „Doba výstavby první etapy je přibližně osmnáct až dvacet čtyři měsíců," uvedl Stejskal. V první fázi by závod dal práci zhruba pěti stovkám zaměstnanců, celkově pak 1250 až 1300 lidem.

„Pro mě ta informace zní skoro neuvěřitelně. Pět set pracovních míst v takovém koutu jako je Jeseník, to je opravdu obrovská porce. A finálních tisíc dvě stě je až nepředstavitelné. Pokud by se to podařilo, tak si myslím, že by to byla pro Jesenicko obrovská vzpruha," řekl předseda představenstva Okresní hospodářské komory Jeseník Bořivoj Minář.

„Na druhou stranu lze očekávat, že pokud se jedná o výrobu obalů, bude zde velký podíl ruční práce. A pokud bude velký tlak na cenu těchto obalů, myslím si, že i práce bude muset být dostatečně levná, aby byl podnik konkurenceschopný. Nicméně zaměstnat pět set lidí z regionu je určitě skvělé," doplnil Minář.

Akciová společnost FTC Group je soukromou mezinárodní investiční skupinou. Slučuje významné investory v řadě oborů a získává pro ně kontrolu a významné majetkové podíly v oborech a firmách působících převážně v Evropě, Asii, Latinské Americe, Africe a na Dálném východě.

Kvůli potenciální investici se v Jeseníku ve čtvrtek 7. března na požadavek opozičních zastupitelů mimořádně sejde městský parlament.

Řešit bude postup vedení města při projednávání vstupu investora do Jeseníku. Zastupitelé také budou jednat o podmínkách nabídky pozemků a investičních pobídkách pro strategického investora.

Kromě toho přijde znovu na přetřes například problematika vzniku Centra sociálních služeb.

Autor: Petr Krňávek

 
Joomla SEO powered by JoomSEF