facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Na důchody nemá ČR peníze, zato platíme tyto nesmysly! Čtěte

Tisk PDF

Praha - Věděli jste, že jsme členy Světové organizace pro orbu? Nebo že ČR zasedá v Mezinárodní unii pro vztahy Slunce-Země? Ne? Nejste sami. Poslankyně Lenka Andrýsová /LIDEM/ teď chce vědět, co tam děláme a proč těmto organizacím posíláme peníze.

 

 

 

Poslanci se mnohdy dotazují ministerstev, co naše republika dělá v mnohých mezinárodních organizacích. Právě Andrýsová by chtěla vědět důvody, proč jsme členy Světové organizace pro orbu, Asociace generálních tajemníků parlamentů, Mezinárodního úřadu pro mořské dno, nebo Mezinárodní unie pro vztahy Slunce-Země.

 

V době, kdy se šetří na důchodech a zvyšují se daně, je s podivem, že takové organizace financujeme. "V budoucnu očekávám, že s větším tlakem na rozpočty budou ministerstva přicházet s dalšími úsporami a nápady, jak zefektivnit mezinárodní organizace. Podle nedávného usnesení vlády budou nově platit členské poplatky v organizacích ty resorty, které za členství zodpovídají. Navíc budou reportovat o práci v mezinárodní organizaci Ministerstvu zahraničních věcí. Nebude se tak opakovat, že příslušné ministerstvo nemělo ponětí o tom, kolik nás členský příspěvek stojí, a že Ministerstvo zahraničních věcí nemělo zpětnou vazbu o užitečnosti mezinárodní organizace," raduje se Andrýsová.

 

Dokonce již přilétly první vlaštovky v podobě ukončeného členství. Ministerstvo zahraničních věcí vystupuje z Nadace Anna Lindh, Mezinárodní řídící skupiny pro Kosovo, Rady pro implementaci míru a Organizaci OSN pro průmyslový rozvoj.

 

A to není vše. "Česká správa sociálního zabezpečení od roku 2013 ukončila členství v Mezinárodní asociaci sociálního zabezpečení. Ministerstvo životního prostředí kromě ukončení členství v Komisi OSN pro udržitelný rozvoj a v Mezinárodním sdružení na ochranu rostlin Evropy našlo možnost snížit náklady ukončením plateb účelových příspěvků do Espoo Convention a Water Convention a přerušením plateb příspěvků pro mezinárodní organizaci Evropská síť pro preventivní přístupy v průmyslovém managementu životního prostředí. Ministerstvo dopravy nyní posuzuje přínos členství v Organizaci pro spolupráci železnic. Ministerstvo zemědělství od roku 2014 zruší své členství v Institutu evropských patentových zástupců zapsaných při Evropském patentovém úřadu a ve Svazu německých zemědělských zkušebních a výzkumných ústavů," uvádí Andrýsová.

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/72986-na-duchody-nema-cr-penize-zato-platime-tyto-nesmysly-ctete/

 

 
Joomla SEO powered by JoomSEF