facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Oděvní tradici Prostějova by mohli udržet Švédové, chtějí tu výrobnu

Tisk PDF

Do průmyslové zóny na východním okraji Prostějova míří oděvní firma ze Švédska, která by mohla zaměstnat až tři stovky lidí. Společnost spolupracovala s krachujícím OP Prostějov, a to zejména s dílnou na výrobu obleků na míru, takzvaných měřenek. Dílna je na prodej a může tak z města zmizet.

Místostarosta Prostějova Jiří Pospíšil potvrdil, že švédská oděvnífirmajiž s představiteli města začala jednat o vhodné lokalitě.

"Zástupci firmy přijeli do Prostějova a sondovali situaci. Již v minulosti byli v kontaktu s OP. Oceňují zde především tradici oděvnictví, kvalifikovanou pracovní sílu a také strategickou polohu uprostřed země a poblíž dálnice," uvedl Pospíšil. Jméno společnosti zatím prozradit nechtěl, protože jednání jsou teprve na začátku.

Prostějovská radnice nyní hledá vhodné pozemky, které by Švédům vyhovovaly. Jde asi o šest tisíc metrů čtverečních, které Švédové chtějí koupit, ze začátku by se však podle místostarosty spokojili i s pronájmem, aby si tak do budoucna mohli připravitvýstavbuvlastního areálu.

"V první fázi by šlo asi o tři sta zaměstnanců, jejichž počet by se mohl rok od roku mírně zvyšovat," popsal plány firmy místostarosta. Za určitých okolností by tak Švédové dokonce mohli zachránit tradici oděvní výroby ve městě. Poslední fungující část zkrachovalého OP Prostějov, zmíněná výroba obleků na míru, je totiž na prodej a nový majitel ji může z města odstěhovat (více čtěte zde).

Prostějovská průmyslová zóna je téměř plná

Místo v průmyslové zóně v Prostějově je nicméně v současné době téměř vyčerpané. Kromě zmiňované oděvní firmy radnice eviduje ještě dalších šest společností, které by se chtěly ve městě usadit.

"Proto v současné době řešíme nové výkupy pozemků a tipujeme místa, která bychom potenciálním investorům mohli nabídnout," dodal Pospíšil.

Díky průmyslové zóně v Prostějově, ve které sídlí desítky firem, je nezaměstnanost na Prostějovsku nejnižší v celém Olomouckém kraji. V únoru zdeprácihledalo 10,5 procenta lidí, zatímco v celém regionu byla nezaměstnanost o téměř dvě procenta vyšší.

Zdroj:http://olomouc.idnes.cz/odevni-tradici-prostejova-by-mohli-udrzet-svedove-chteji-zde-vyrobnu-1k6-/olomouc-zpravy.aspx?c=A120313_1747826_olomouc-zpravy_stk

 
Joomla SEO powered by JoomSEF