facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Poslanecká sněmovna má nové internetové stránky

Tisk PDF

PRAHA / 10:24, 30. 05. 2012 / Mediafax

Novou podobu internetových stránek má od středy poslanecká sněmovna. Stránky mají novou grafiku a měli by lidem nabídnout přívětivější uživatelské prostředí, sdělil ve středu agentuře Mediafax Jiří Hybš z tiskového odboru Poslanecké sněmovny.

"Všechny dosavadní funkce a zdroje zůstávají zachovány, ale současně je sněmovní web obohacen o nové prvky, které by měly sloužit především veřejnosti k lepší orientaci a přehledu o činnosti Poslanecké sněmovny," uvedl Hybš.

Mezi hlavní změny patří nová grafika a web by měl také nabídnout zlepšený přístup k dokumentům a dalším informacím. "Uživatelé naleznou nové vysvětlující texty k jednotlivým etapám legislativního procesu, k historii českého parlamentarismu a ústavnosti. Nově jsou zpracovány stránky detailů projednávání každého sněmovního tisku, s vysvětlením celého postupu, se zachycením jeho aktuálního stavu a naznačením dalšího průběhu," popsal Hybš.

Web by měl nabídnout i podrobnější informace o akcích v Poslanecké sněmovně a být více propojen se sociálními sítěmi Twitter a Facebook. Na počátku proměny webu byla iniciativa poslankyně Lenky Andrýsové (LIDEM), která kancelář sněmovny s nápadem na modernizaci stránek oslovila. "Prvotním impulsem pro mě byly podněty od spousty převážně mladších lidí, kteří se aktivně zajímají o politiku a velmi rádi by se dostávali k informacím o dění v Poslanecké sněmovně. Většinu z nich však nepřehlednost starých webových stránek odrazovala," vysvětlila Andrýsová.

Nová podoba sněmovních internetových stránek vznikla na základě parametrů, které vzešly z analýzy 35 internetových stránek zahraničních parlamentů. Za zpracování nových grafických šablon zaplatila sněmovna 370 tisíc korun.

Miroslav Kynčl

 
Joomla SEO powered by JoomSEF