facebookBtn      twitter   LinkedInLogo-black rssBtn snemovnaBtn

Velvyslanci i bez diplomatického pasu

Tisk PDF

Lenka Andrýsová je jednou z 21 Čechů a Češek s nimiž v období října 2010 až února 2011 vedla rozhovor Linda Štucbártová mimo jiné o tom, jak vnímají dnešní svět, zda a jak vytváří kariérní příležitosti pro mladé lidi. 

Tyto rozhovory vyšly v knize Velvyslanci i bez diplomatického, jejíž autorkou je Linda Štucbártová.tucbrtov_big

Kniha obsahuje soubor rozhovorů s lidmi, kteří se pohybují v mezinárodním prostředí a tudíž mohou být v jistém smyslu považováni za "velvyslance" reprezentující vlastní zemi, aniž jsou všichni držiteli diplomatického pasu. Do projektu jsou zahrnuty osobnosti, které byly kariérně úspěšné v mladém věku. Tato kniha jistě zaujme nejen mladé lidi, připravující se na kariéru (pro něž může být inspirací), ale i všechny ostatní, kteří se zajímají o diplomacii, mezinárodní vztahy, pověst České republiky a celkově dění ve světě.

Autorka knihy k jejímu vzniku řekla: "Pět let jsem působila ve vedoucí funkci na Diplomatické akademii Ministerstva zahraničních věcí, po odchodu na mateřskou dovolenou jsem začala přednášet předmět Úvod do diplomacie na různých vysokých školách. Potkávala jsem mladé lidi, kteří toužili po diplomatické kariéře. Jejich představa o tom, jak vlastně takové povolání či spíše poslání diplomata vypadá v praxi byla kupodivu velmi neurčitá. Docházelo navíc k jistému paradoxu – čím více získávala práce diplomata na atraktivnosti v široké veřejnosti, tím méně byla dostupná pro případné zájemce o tuto životní dráhu. 

Od studentů jsem často slýchala povzdechy: „kariéru není v dnešní době možné udělat bez vlivných konexí a známostí“. Tento pesimismus a studentská skepse stály u zrodu myšlenky ukázat svět diplomacie zevnitř. Rozhodla jsem se poněkud jinak než by se dalo očekávat, představit jeho současné významné aktéry. 

Kniha je dostupná ZDE.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF